середа, 26 квітня 2017 р.

"На Чорнобиль журавлі летіли"

Чорнобильський вітер по душам мете,
 Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде.
Лиш пам′ять, лиш пам′ять усе пам′ятає.


        26 квітня почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. В ході відзначення 31-річниці з Дня Чорнобильської трагедії 20 квітня у Малоходачківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено показовий День цивільного захисту для директорів Тернопільського району. День Цивільного захисту розпочали з лінійки, на якій виступили голова Тернопільської районної державної адміністрації Похилий О.І., голова районної ради Галайко А.В., які вручили школі мультимедійну дошку та голова села Береза В.В.

 Учасники семінару відвідали уроки в 4 класі на тему: «Вибухонебезпечні предмети»; в 11 класі «Надзвичайні ситуації і правила поведінки під час них» та реквієм пам’яті «На Чорнобиль журавлі летіли». Ведучі заходу Терновий Михайло та Саламандра Катерина згадали події аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Учні 5, 6, 8, 10 класу декламували вірші про Чорнобиль: Коцюба Аліна, Плішко Дмитро, Собчук Олег, Собчук Лілія, Вовк Юлія, Шовзда Анастасія, Павлишин Анна, Вівчар Юлія; вірш «Чорнобиль» написаний сільською поетесою Ольгою Лилик, читав її правнук учень 8 класу Заблоцький Олег. Співали пісні («Чорнобильська біда», «А мати жде» Раковська Анастасія, учениця 6 класу, «Мої білокрилі лелеки» - Собчук Юлія, учениця 6 класу, «Повертайтесь лелеки додому» - Раковська Анастасія та Собчук Юлія, «Молитва» - Раковська Анастасія та Саламандра Катерина, учениця 8 класу.
Інсценізація вірша «Чорнобиль-трава» учнів 5 класу у ролях: Тихонюк Діана, Заремба Вікторія; уривок «приснився лихий сон Насті» Сапила Катерина, учениця 5 класу; сценки “Молитва” Мудра Христина, учениця 10 класу, Осаулко Анна, Тихонюк Діана, Сапила Катерина, Постолюк Вероніка і Заремба Вікторія, учениць 5 класу.

 Музичну композицію «Свіча» виконали учениці 6 і 8 класу: Вовк Юлія, Раковська Анастасія, Собчук Юлія, Шовзда Анастасія, Турчин Лілія та Павлишин Аня, а також переглянули відео «Чорнобиль – 30 років після катастрофи» та «Насування Чорнобильської арки». 

     Учениці 11 класу Ціх Христина, Гардіяш Юлія, Цимбал Неля, Пелещук Марія розповіли про односельчан ліквідаторів наслідків Чорнобильської атомної станції, а саме Балабана Івана Григоровича (дідуся Ціх Х.), Гуменюка Юрія Богдановича, Чижа Миколи Богдановича, П’ятківського Омеляна Антоновича.

 Минають роки після аварії на Чорнобильській атомній електростанції. А біль не вщухає, тривога не полишає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишилася в нашій пам’яті. Ще довго ми відчуватимемо на собі її наслідки, тривалий час чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. На завершення реквієму пам’яті учні заспівали пісню «Молитву за Україну»
 Пречиста Діво, збережи цей світ,
 А в ньому нашу рідну Україну. 
Сади і гори, ріки і моря, 
І пташинку, і звірину, й людину. 
Усім хто є, усім, хто буде, 
Даруй здоров'я, чистоту і вроду.
 Щоб їх ім'я, а в імені - любов
 Передавалися від роду і до роду.

субота, 15 квітня 2017 р.


З Великоднем!!!



У світле свято Воскресіння Христового прийміть найщиріші вітання!
Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті, як Великодній рушник, веселі, як українські писанки.
Хай лункі дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов, 
 а нашій рідній землі – благословенний мир!

субота, 8 квітня 2017 р.

Неділя квітна до нас в гості завітала, 
У час коли в зелені шати одіваються ліси, 
Розцвіла верба,щоби ми Ісуса зустрічали, 
Із побажаннями любові та краси!
 І ласка Божа нас торкнеться неодмінно, 
Благословить Господь нам неньку Україну, 
Щоб ми у радості та щасті довго жили, 
Нам Матір Божа дасть усім здоров’я й сили!


неділя, 2 квітня 2017 р.

Міжнародний день дитячої книги



Книга – це важлива частина в житті кожного з нас, адже вона не тільки допомагає хоча б ненадовго забути про суєту і поринути у світ зі своїми героями, особливими світом і іншими особливостями. Вперше в 1966 році Міжнародною радою з дитячої книги була розглянута ініціатива введення такого свята як День дитячої книги, і вже в 1967 році весь світ святкує цей день. 2 квітня — День дитячої книги, ця дата була обрана не просто так, адже в цей день народився один з найвидатніших дитячих авторів Ганс Християн Андерсон.


Саме в цей день, організатори особливо підкреслюють всю важливість читання з малих років, а так само говорять про дитячої літератури як невід’ємної частини формуванні інтелектуального і духовного розвитку нових поколінь. Слід зазначити, що дитяча література з’явилася порівняно недавно, адже до середини 17 століття розповідали казки усно, на Русі вони називалися билинами. Але в основному, дитяче читання зводилося до вивчення біблійних текстів. І тільки у 18 столітті діти почали читати, всіма улюблені на сьогоднішній день, «Подорожі Гуллівера» і «Робінзон Крузо», так само не малою популярністю користувалися і збірники східних казок.


субота, 1 квітня 2017 р.

1 квітня - Міжнародний день птахів


1 квітня в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» щорічно відзначають Міжнародний день птахів. Цю дату обрано не випадково. Саме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. В цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкують також як прихід весни. Вперше цей день як масове дитяче свято почали святкувати в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято. День птахів відзначається щорічно, починаючи з 1906 року. 19 березня 1902 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905 року. Радянський Союз приєднався до неї у 1927 році. 18 жовтня 1950 року в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів. У ній окрім «корисних» птахів називалися і птахи «шкідливі», до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині. З цього часу список пернатих, що зникають, постійно поповнюється, – на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни – близько 456 видів.




День сміху